Çiğdem Aygün Gönül Dağı’ndan Ayrıldı mı? Keriman dönecek mi? işte cevabı.

Sıradaki içerik:

Çiğdem Aygün Gönül Dağı’ndan Ayrıldı mı? Keriman dönecek mi? işte cevabı.

e
sv

Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon oyuncuları kimler, diziden kimler ayrıldı, diziye kimler katıldı?

30 okunma — 27 Eylül 2022 01:41

Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları kısa zamanda önce ülkemizde daha sonra dünya çapında bir üne kavuştu. Durum böyle olunca oyuncu kadrosu her yıl sürekli değişim gösterebiliyor. Kayra Zabcı geçtiğimiz yıl Fahriye Evcen‘in diziye veda etmesinden sonra yer almıştı. İzleyiciler Fahriye Evcenin yeri acaba dolar mı? diye düşünürken gösterdiği başarılı performans sonrasında büyük beğeni topladı. Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon oyuncuları bu yıl yayınlanan fragman sonrası dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.

Sosyal medyada hızlı bir etkileşim alan dizi beğeni topladı. Fragmanda tarihi mekanlar ve tarihi karakterlerin detayları oldukça gözel ve göze hoş yansıtılmış. Bu güzel yapımın tanıtımın da yer alan Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon oyuncuları kim? Popüleritesi kanıtlanmış yapım olan Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları fragmandan kesitler haber detayında.

Dizi mekan ve kostüm dahil olmak üzere bir çok detaya sahip olduğu için bazı zamanlarda ekranlarda erkenden final yapabiliyor. Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon geçtiğimiz hafta itibari ile start aldı. Uzun bir yaz tatilinden sonra izleyicileri merakla beklenen dizi beklenen talebi karşıladı ve iyi bir reyting sonucu elde etti. TRT 1 Televizyon kanalının en çok reytinge sahip olduğu dizilerden biri olan Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon oyuncuları yine birbirinden iyi sahnelerde rol aldılar ve izleyiciyi mest etmeyi başardılar. Bu istatistiklere sahip dizi olduğu için dizinin hayranları Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon oyuncuları kimler? sorusunu dile getirerek aramalar yapıyor. Detaylar haber detayında.

ALPARSLAN:Büyük Selçuklu – YENİ SEZON BAŞLADI

TRT 1 ekranlarında haftaiçi her pazartesi akşamı Alparslan Büyük Selçuklu izleyicisiyle buluşacak. Dizi 19 Eylül Pazartesi akşamı yaz tatili sonrası ekranlara tekrardan döndü. Dizi son yayınlanan bölümünde büyük beğeni topladı.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU YENİ SEZON OYUNCULARI

Konusu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin kadrosuna yeni oyuncular dahil oldu.

Alparslan: Büyük Selçuklu tarihi dizi olması sebebi ve geniş oyuncu kadrosuna sahip olması nedeniyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken bu yıl oyuncu kadrosuna dahil olanlar ve ayrılanlar oldu. İşte yeni sezona dahil olan oyuncular.

Alparslan yeni sezona start verdikten sonra oyuncu kadrosuna katılan isimler şöyler: Öykü Gürman’dan Serhat Tutumluer’e bir çok oyuncu kadroya dahil olurken Umut Karadağ Bora Cengiz ve Kayra Zabcı da yer bulan isimler arasında.
Diziye yeni dahil olan tecrübeli oyuncuların karater dağılımları şöyle. Öykü Gürman Öke Hatun karakterini canlandıracak. Tecrübeli oyuncu Bora Cengiz Alexander karakterine hayat verecekken Serhat Tutumluer’de Tekfur Grigor karakterince hayat verecek. Kayra Zabcı Seferiye Hatun karakterini oynayacak (oynadı) iyi oynadığı da son yayınlanan bölümde izleyiciler tarafından dile getirildi. Son olarak Arslan Yusuf karakterine Umut Karadağ hayat verecek.

BÜYÜK SELÇUKLU: ALPARSLAN SON BÖLÜMDE NE OLDU?

Alparslan herşeyden önce en önemli konunun paradan geçtiğini ve bu düşünceyle ticaret aklıyla hareket edilmesi içi stratejiler geliştirmişti. Vaskpurakan’ı Türk-İslâm şehrine dönüştürmek isteyen Alparslan fethi gerçekleştirerek hayallerine kavuşmak için adımlar atmaya başlamıştır.

Selçukluların Belh şehrini feth ederek savaşı kazanmıştır. Savaş esnasında Arslan Yusuf esir durumuna düşmek zorunda kalmıştır. Savaşın kışkırtıcısı hiç kuşku yokki Grigor’dur. Alparslan adalet çerçevesinde organizasyonlarını yürütürken böyle bir süreç yaşanmıştır. İbrahim Yınal’ın Babası Yusuf Yınal Arslan Yusuf tarafından Selçuklulara karşı alınan taaruz sonucunda yapılan baskında öldürülmüştür. Öldüren kişi de Arslan Yusuf’tur.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli