STSO Başkanı Mustafa Eken; Faizler Acilen Düşürülmeli

Sıradaki içerik:

STSO Başkanı Mustafa Eken; Faizler Acilen Düşürülmeli

e
sv

Sivas’ta Anne Bozuntusundan Evlatlarına Felaket Dayak

580 okunma — 29 Temmuz 2022 14:42
Sivas'ta Anne Bozuntusundan Evlatlarına Felaket Dayak

Sivas’ta Anne Bozuntusundan Evlatlarına Felaket Dayak

2 çocuğunu döven anne kameraya yansıdı; gözaltına alındı.

Sivas’ta yaşayan Furkan Yıldız, çocukları A.A.Y. (7) ve Ö.E.Y.’yi (2) dövdüğü iddiasıyla boşandığı, ancak birlikte yaşamaya devam ettiği Eda Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu. Eve yerleştirilen kameralardan çocukları dövdüğü belirlenen Eda Ö. gözaltına, çocuklar ise devlet korumasına alındı.

Olay, mayıs ayında Yenidoğan Mahallesi’nde meydana geldi. Furkan Y. boşandığı ancak birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Eda Ö.’nün, çocukları A.A.Y ile Ö.E.Y.’ye uyguladığı şiddeti, eve yerleştirdiği güvenlik kamerası ile kayda aldı. Furkan Y., önceki gün görüntülerle savcılığa gidip suç duyurusunda bulundu.

Görüntülerde Eda Ö.’nün ütü yaptıktan sonra önce A.A.Y.’ye ardından da Ö.E.Y.’ye şiddet uyguladığı görüldü.Furkan Y.’nin suç duyurusunun ardından polis ekipleri Eda Ö.’yü gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri süren Eda Ö.’nün kendisine yönelik suçlamaları kabul etmediği belirtildi.Öte yandan A.A.Y. ile Ö.E.Y. evlerinden alınarak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki 4 Eylül Çocuk Evleri Sitesi’nde gözetim altına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli