Şarkışla’da 65 Köyde Arazi Yolu Açma Çalışmaları Tamamlandı

Sıradaki içerik:

Şarkışla’da 65 Köyde Arazi Yolu Açma Çalışmaları Tamamlandı

e
sv

STSO Başkanı Mustafa Eken; Faizler Acilen Düşürülmeli

104 okunma — 29 Temmuz 2022 14:25
STSO Başkanı Mustafa Eken; Faizler Acilen Düşürülmeli

STSO Başkanı Mustafa Eken; Faizler Acilen Düşürülmeli

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, iş dünyasının kredilere ulaşmakta zorlandığını dile getirerek, “Yüksek faiz oranları firmalarımızı zorluyor. Bankalarımızı daha duyarlı olmaya ve faiz oranlarını düşürmeye davet ediyoruz” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, iş dünyasından gelen şikayetler üzerine banka kredileriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Banka kredilerine ulaşmanın zorlaştığına dikkat çeken Başkan Mustafa Eken, “Firmalarımızın kredi talepleri karşılanmıyor veya çok yüksek maliyetler çıkarılıyor. Üretim, istihdam, yatırım için bankaları daha duyarlı ve yapıcı olmaya davet ediyoruz. Özellikle özel bankalarımızı taşın altına ellerini koymaya ve faiz oranlarını düşürmeye davet ediyorum” dedi.

Başkan Eken, “Cumhurbaşkanımız faizi düşürmeye devam edeceklerini sürekli tekrar ediyor. Kamu bankalarında faiz oranları düşüyor ancak buradan kredi kullanmak isteyen üyelerimiz yararlanamıyor. Hal böyle olunca da üyelerimiz özel bankalara başvuruyor. Buradaki faiz oranları ise Yüzde 25 ile 35’ler seviyesinde. Ben özel bankalara sesleniyorum; lütfen faizleri arttırmayın” diye konuştu.

ÜYELERİMİZ İÇİN SİCİL AFFI BEKLİYORUZ

İş dünyasının zor günlerden geçtiğini dile getiren Eken, “Ekonomik kriz devam ederken ülkemiz üretmeye ve ihracatta rekor kırmaya devam ediyor. Bunun en önemli nedeni de iş dünyamızdır. İş insanlarımız gövdelerini taşın altına koydu. Üretmeye ülkemize katma değer üretmeye devam ediyor. Burada iş dünyamızın beklediği sicil affıdır. Zorlu ekonomik yapıda ayakta kalma mücadelesi veren üyelerimiz ne yazık ki ödeyemediği bazı borçları nedeniyle kara listede yer alıyor. Bu konuda acilen sicil affı çıkarılmasını bekliyoruz. Üretimin, istihdamın devamı için faizlerin düşürülmesi ve sicil affı çıkarılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli